Сглобете го със собствените си ръце и открийте как работи криваметърът.
- Комплектът на модела идва с QR-код, който ще Ви препрати към обучаващ наръчник за механизма, принципа му на работа, основните характеристики, формули и интересни задачи.
- Гмурнете се в обогатената реалност и вижте как работи криваметърът. Взаимодействайте с модела чрез специално AR приложение от Ugears
- Научете за дизайна на Криваметъра и как действа
Криваметър – или описометър – е устройство, което измерва дължината на извитите линии и помага за изчисляване на разстоянието между точките на картата по-прецизно от линия или компас.
Механизмът има измерващо колело, лицева страна на часовник и стрелка. Когато колелото се движи по линията на картата, която трябва да измери, стрелката се върти около лицевата част на часовник, маркирана с мерни единици – сантиметри, инчове и т.н. Само трябва да проверите накрая скалата на картата и да умножите данните си със знаменателя на скалата.
Може да разчитате на криваметъра, когато планирате екскурзия с приятели или семейно пътуване – ще помогне за определяне на разстоянието, което можете да покриете, за да стигнете до своята дестинация. Устройството е особено полезно, когато нямате достъп до електронни джаджи или интернет.
Кой е изобретил криваметъра и кога
Няма потвърдена информация за действителния изобретател на криваметъра. Някои източници казват, че заслугата за изобретението принадлежи на римския инженер Виртувиус, който описва много сходно устройство около 23 г.пр.Хр. Други споменават китайския учен Жанг Хенг. Руски източници предполагат, че криваметърът може да е бил изобретен от енциклопедиста Михаил Ломоносов, който се твърди, че го е наричал първоначално “кривиметр”. Като цяло, първият официален патент на криваметъра принадлежи на английския инженер Едуард Ръсел Морис., който през 1873г. е регистрирал “ново устройство за измерване на разстояния”.
Употреба
Криваметърът се използва, за да се измери дължината на кривите линии по топографски карти, чертежи, схеми и планове. Често срещан инструмент е за картографи, туристи и пътни услуги.
Механизмът на криваметъра е съставен от:
|
STEM-моделите на Ugears са разработени, за да пасват на различни възрастови групи със специален фокус върху обучаващия компонент. Сглобяването на модела ще бъде интересно и няма да отнеме много време.
Комплектите за сглобяване на STeM-lab идват с всичко, от което ще се нуждаете, в кутия, което включва:Точно както с останалите колекции на Ugear, сглобяването на моделите на STEM-lab е забавно и образователно: всичко, което трябва да сглобите, научите и откриете идва в кутия. Там ще намерите:
|
Комплект образователен механичен модел Криваметър
Размер модел: 4.3*3.9*1.9 in (11.5*10.3*5.7 cm)
Размер на опаковка: 8.1*7.4*2.5 in (20.5*18.8*6.3 cm)
Брой компоненти: 109
Очаквано време на доставка: 1-2 час
Отзиви
Все още няма отзиви.